Fundacja „Pies Przewodnik” na XVII Rodzinnym Pikniku Integracyjnym

W sobotę 14 września wzięliśmy udział w XVII Rodzinnym Pikniku Integracyjnym oraz w „XI Targach Organizacji Pozarządowych” w parku Szczęśliwickim. Na pikniku była również obecna współpracująca z nami Fundacja Vis Maior. Ponieważ stoiska naszych organizacji znajdowały się naprzeciwko siebie, stanowiliśmy swoisty duet, który świetnie współdziałał w zapewnianiu atrakcji licznym uczestnikom. Na stoisku Fundacji „Pies Przewodnik” można było, m.in.: dzieci miały prawdziwy raj. Mogły bowiem wystartować w konkursie plastycznym i zbadać swoją wiedzę o psach przewodnikach, biorąc udział w quizie. Żeby tego było mało, za prawidłowe odpowiedzi i ładne rysunki czekały na nie ciekawe nagrody. Powodzeniem u dużych i małych cieszyły się też porady lekarza weterynarii.

W Fundacji Vis Maior  natomiast można było poznać zasady pisma brajla i samodzielnie spróbować swoich sił w pisaniu na tabliczce, zapoznać się z różnymi pomocami ułatwiającymi życie osobom niewidomym i słabowidzącym, a nawet bezwzrokowo zagrać w chińczyka.  Oczywiście w obu namiotach można było zobaczyć wspaniałe, grzeczne psy przewodniki, które towarzyszyły swoim niewidomym opiekunkom podczas pikniku. Chętni do zaprzyjaźniania się z czworonogami doznali rozczarowania, ponieważ nie można było ich głaskać. Za to można było usłyszeć, na czym polega praca psów przewodników i jak radykalnie zmieniają one życie osób niewidomych na lepsze. Co bardziej cierpliwi i nastawieni na słuchanie mieli również okazję dowiedzieć się, jaka jest rola wolontariuszy w przygotowaniu psów do pracy przewodników.
Zarówno przed piknikiem, jak i w jego trakcie wspierali nas członkowie rodzin naszych pracowników oraz wolontariusze. Ludzi dobrej woli było tak wielu, że trudno wymieniać ich z imienia i nazwiska. Jednak wszystkim Wam Kochani, serdecznie dziękujemy. Bez Waszego zaangażowania i różnorodnej pomocy nie bylibyśmy w stanie przygotować i przeprowadzić aż tylu aktywności.

Odpowiedz

Komentarz: