Fundacja „Pies Przewodnik” na pikniku „Dobry dla Zwierząt”

16 września połączonymi siłami Fundacji Vis Maior oraz Fundacji „Pies Przewodnik” uczestniczyliśmy w pikniku „Dobry dla zwierząt” na warszawskim Ursynowie.
Na trawiastej scenie usytuowanej w centrum akcji opowiadaliśmy o pracy psów przewodników. Pokazywaliśmy, jak wygląda uprząż, przy pomocy której pies prowadzi osobę niewidomą, czyli szorki; mówiliśmy, co potrafi pies przewodnik, a także jakie dokumenty powinna mieć przy sobie osoba korzystająca z jego pomocy. Cieszyliśmy się, gdy publiczność reagowała i odpowiadała na zadawane przez nas pytania.

Byliśmy obecni także w namiocie. Można było z nami porozmawiać, dowiedzieć się więcej o szkoleniu psów przewodników, a także o sytuacjach, jakie nas spotykają. Ponadto mieliśmy ze sobą mnóstwo przedmiotów ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z dysfunkcją wzroku. Publiczność próbowała swoich sił w odczytywaniu napisów wykonanych alfabetem brajla.  Z pomocą ściągi w zwykłym druku oraz naszego dopingu każdemu udało się to doskonale.
Dzieciaki przybiegały napełnić brzuszki cukierkami i popatrzeć na nasze pieski. Było to pretekstem do rozmów i budowania świadomości najmłodszych, jak powinni się zachować w obecności psów przewodników.

Dziękujemy za wszystkie spotkania. Kto nie był, niech żałuje.

 

Autor: Agnieszka Kwolek

 

foto 2

Biszkoptowy pies przewodnik

foto 3

Odpowiedz

Komentarz: