Przekaż 1% podatku

W Polsce żyje prawie 2 miliony osób niewidomych i słabowidzących. Przypada na nich tylko 150 psów przewodników!

Przekaż 1% podatku na szkolenie psów przewodników. Dzięki nim osoby niewidome stają się bardziej aktywne społecznie i zawodowo. Jako jedna z nielicznych organizacji w Polsce przygotowujemy psy do roli przewodników i bezpłatnie je przekazujemy. Szkolimy je od bardzo wczesnego wieku. Osobom niewidomym zapewniamy nie tylko przeszkolenie z zakresu poruszania się z psem, lecz także różnego rodzaju pomoc już w trakcie ich wspólnej pracy.

Dbamy, by prawo było przyjazne dla osób z psami przewodnikami. Organizujemy szkolenia dla pracowników wielu instytucji z zakresu obsługi klientów z niepełnosprawnością wzroku. Edukujemy przedszkolaki i uczniów szkół wszystkich stopni na temat prawdziwych możliwości osób niewidomych i pracy psa przewodnika.

Wesprzyj nas w tej misji!

Na granatowym tle widać damę z obrazu Leonardo da Vinci "Dama z łasiczką", która obejmuje biszkoptowego labradora i trzyma pod ręką białą laskę. Na środku napis Przekaż 1% Aby dama nie szła sama. Joanna Witkowska, prezes Fundacji. Z prawej lustrzane odbicie damy z labradorem.
Wykorzystano obraz Leonarda da Vinci Dama z gronostajem, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK) / Muzeum Książąt Czartoryskich, fot. Archiwum Fotograficzne MNK.

Pies przewodnik – kierunek niezależność

KRS: 0000378829

Przekaż nam swój 1% używając bezpłatnego programu do rozliczeń:

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku