Uczniowie ze szkoły nr 225 w Warszawie pomagają szkolić pieski

Dziś rano nie poszliśmy z Asią do fundacji. Wybraliśmy się bowiem na ul. Jana Brożka, do szkoły podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego. Była też z nami Ania, z którą spotkaliśmy się na przystanku Plac Starynkiewicza.

Pewnie zapytacie, dlaczego akurat odwiedziliśmy tę, a nie inną szkołę.

Zaraz Wam o tym opowiem, bo rzecz naprawdę jest ważna i godna pochwały.

Wyobraźcie sobie, że uczniowie z tej szkoły, konkretnie z klasy V B, tak zainteresowali się ideą pracy psów przewodników, że postanowili zbierać pieniądze na wyszkolenie któregoś z moich młodszych kolegów. W tym celu sprzedawali kubeczki, piekli ciastka – Muffinki – oraz ciasta na zebrania dla rodziców. Udało im się zebrać aż 670 złotych i dziś przekazali je Fundacji „Vis Maior”. Nie znam się wprawdzie na cyfrach, ale Ania i Asia, które wręczyły uczniom podziękowania i opowiadały o naszej, psiej pracy, mówią, że to dużo.

Pozdrawiam Was, droga młodzieży i serdecznie dziękuję w imieniu moich młodszych kolegów.

Bryś

3 komentarze do “Uczniowie ze szkoły nr 225 w Warszawie pomagają szkolić pieski”

 1. Bastian i smok. pisze:

  Coś pięknego!
  Godne podziwu.
  Pozdrawiam.

 2. Monika pisze:

  Tak, to naprawdę niesamowite dzieciaki. Sami wszystko wymyślili i wykonali. Ja tylko czuwałam nad całością projektu. Tyle słyszy się, że młodzież jest coraz gorsza – ja nie mogę tego potwierdzić. Oni już mają plany na przyszły rok – chcą założyć dziecięcą fundację, która będzie pomagała najbardziej potrzebującym.
  Pozdrawiam

Odpowiedz

Komentarz: