Zapraszamy na kolejne szkolenie nt. orientacji przestrzennej osób poruszających się z psami przewodnikami

Fundacja Pies Przewodnik zaprasza na szkolenie, odbywające się w ramach projektu „Orientacja przestrzenna osób niewidomych poruszających się z psami przewodnikami”, dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W Polsce co raz więcej osób niewidomych korzysta lub chce skorzystać z pomocy psa przewodnika. W kraju jest jednak zbyt mało specjalistów, którzy mogliby udzielić im fachowej porady w ich miejscu zamieszkania. Dlatego też chcemy podzielić się naszą wiedzą NT. wspierania obecnych i przyszłych właścicieli psów przewodników. z osobami, które na co dzień mają kontakt z niewidomymi. Do udziału w szkoleniu zapraszamy zarówno tyflopedagogów, jak i nauczycieli pracujących w ośrodkach szkolno-wychowawczych dla osób z dysfunkcją wzroku, studentów tyflopedagogiki, wolontariuszy, pracowników organizacji pozarządowych oraz członków rodzin właścicieli psów z terenu całej Polski. Zajęcia poprowadzą tyflopedagodzy i treserzy posiadający bogate doświadczenie w pracy z psami przewodnikami i ich właścicielami, a także niewidomi trenerzy poruszający się z psami. Odpowiedzą oni na pytania: czy pies przewodnik to rozwiązanie dla każdego; na czym polega różnica w poruszaniu się z białą laską i psem; jak uczyć orientacji osobę korzystającą z jego pomocy; jakie są obowiązki właściciela wobec psa; jakie prawa mu przysługują; jak reagować na niewłaściwe zachowania psa i informować o nich osobę niewidomą; jak powinne wyglądać właściwe relacje duetu człowiek-pies z otoczeniem.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w dniach 5-9 grudnia . Udział w nim jest bezpłatny. Zapewniamy noclegi i wyżywienie. Koszt przyjazdu pokrywają uczestnicy.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać do dnia 25 listopada na adres biuro@piesprzewodnik.org.pl.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Odpowiedz

Komentarz: