Europejski Rok Wolontariatu

Ponieważ rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu, Komisja Europejska przygotowała specjalną, multimedialną imprezę, poświęconą różnorakim formom wolontariatu, a realizowaną w formie ruchomego pawilonu, który będzie gościł po dwa tygodnie we wszystkich krajach Unii.

 

1 września pawilon zawitał do Warszawy i został ustawiony na Placu Defilad.

Wydarzenia wewnątrz animowało Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Swoją działalność prezentowały liczne organizacje pozarządowe. Nie zabrakło tam oczywiście ani Fundacji „Pies Przewodnik”, ani „Vis Maior”.

Przy obu stoiskach udzielaliśmy chętnym informacji dotyczących naszej działalności, a szczególnie szkolenia psów przewodników i wszelkich związanych z tym zagadnień.

Pogadankę na temat współpracy z psami i szkolenia ich na przewodniki wygłosiła także pani Agnieszka Boczula, zawodowo zajmująca się szkoleniem psów. Spotkanie z nią, mimo innych prezentacji trwających w tym samym czasie, wywołało duże zainteresowanie.Chętne osoby miały okazję nie tylko zdobyć nowe wiadomości, lecz także usłyszeć o pracy z psem przewodnikiem od Joli i Sebastiana, którzy na codzień poruszają się przy pomocy swoich czworonożnych przyjaciół.

Europejski Rok Wolontariatu został ogłoszony pod hasłem: „Bądź wolontariuszem! Zmieniaj świat i siebie!”.

Odpowiedz

Komentarz: